Konkurs "Piękne czytanie"

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i do udziału w konkursie "Piękne czytanie" Załączniki i karta zgłoszeniowa wraz z regulaminem w plikach do pobrania.

Motto:       „Ktoś  powiedział, że  czytać każdy umie,

zaprawdę mało kto, czytać  potrafi”

C.K.Norwid

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

1. Cele konkursu:

rozbudzanie pasji czytania, zainteresowań czytelniczych
  • stwarzanie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności
  • wzbogacanie słownictwa
  • rozwój zdolności językowych
  • motywowanie uczniów do czytelnictwa,
  • rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.
  • doskonalenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu

1. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Siemkowicach im. Kornela Makuszyńskiego we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Siemkowicach
  2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I- VIII szkoły podstawowej i przebiegać będzie w dwóch etapach: szkolnym i gminnym .

Etap gminny odbędzie się w dniu 15. 05.2023 r.  w Gminnej Bibliotece Publicznej
w Siemkowicach . Początek konkursu o godz.9.00.

Przebiegać będzie w trzech kategoriach wiekowych:

• I KATEGORIA- uczniowie klas I-III
  • II KATEGORIA- uczniowie klas IV- VI
  • III KATEGORIA- uczniowie klas VII-VIII

Etap I – przeprowadzony w macierzystych szkołach uczniów w okresie od dnia ogłoszenia
w szkole do dnia 10. 05. 2023 r.

Forma realizacji I etapu konkursu wg. uznania nauczyciela bibliotekarza przy ewentualnym współudziale nauczyciela polonisty. Do II etapu przechodzi maksymalnie 2 uczniów każdej kategorii wiekowej ze szkoły biorącej udział w konkursie.

1. Szkoły, które zdecydują się wziąć udział w konkursie proszone są o przesłanie mailowo lub dostarczenie osobiście zgłoszenia (załącznik nr 1) na adres: Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Parkowa1, 98-354 Siemkowice do dnia 12maja 2023 .
  2. Zwycięzca w każdej kategorii otrzyma tytuł Mistrza Pięknego Czytania, a laureaci  otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

3. Zasady konkursu:

1.Konkurs gminny  składa się z dwóch  części:

a)W pierwszej  uczestnicy odczytują przygotowany wcześniej fragment utworu przez siebie wybranego. Czytany tekst nie może  przekroczyć 3 minut.). Tekst powinien zawierać zarówno opis, jak i dialogi.

b)W drugiej każdy z uczniów losuje fragment tekstu przygotowanego wcześniej przez organizatora adekwatny do wieku uczestników (wykaz w załączniku nr 2). Po krótkim przygotowaniu, odczytuje tekst.

1. Kryteria oceny:
  • płynność i bezbłędność czytanego tekstu,
  • intonacja
  • dykcja,
  • tempo czytania
  • oryginalność interpretacyjna, ogólny wyraz artystyczny.
  • przestrzeganie znaków interpunkcyjnych

1. Uczestników oceniać będzie jury wytypowane przez Organizatorów.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

Decyzje Jury są ostateczne i nie podlegają weryfikacji ani zastrzeżeniu.

Regulamin dostępny jest na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej
 im. Kornela Makuszyńskiego w Siemkowicach oraz  Gminnej Biblioteki Publicznej
w Siemkowicach

W etapie gminnym zgłoszenia dziecka dokonuje szkoła, poprzez dostarczenie karty zgłoszenia (zał. nr 1) oraz oświadczenia zgody rodzica o przetwarzaniu danych osobowych wraz
z klauzulą informacyjną.

Zgłoszenie dziecka do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika w celach promocyjnych Biblioteki.

Zgłoszenie szkoły do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na powyższe warunki.

kontakt:

(43) 841 70 07 oraz 507597281 lub e-mail: pspsiemkowice@onet.pl