Akcja Żonkil

19 kwietnia 2024 roku obchodzimy 81. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim.
Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną –Żonkile.
Żółty żonkil - to znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach tego zrywu.
Symbol ma być wyrazem pamięci o tych, którzy w beznadziejnej sytuacji walczyli o godność
i człowieczeństwo.

By podkreślić charakter tego wyjątkowego dnia uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Siemkowicach, aby własnoręcznie przygotować papierowe żonkile – kwiaty symbolizujące pamięć i nadzieję. Została również przeprowadzona pogadanka przybliżająca młodszym dzieciom cele akcji..

#ŁączyNasPamięć